Portal
PKB24.pl
strony WWW
Portal informacyjno gospodarczy pkb24.pl powstał na podstawie wytycznych klienta, który chciał stworzyć łatwy w obsłudze portal informacyjny bazujący na wzorcach najlepszych portali branżowych w kraju i za granicą.
kilka słów o projekcie
research i analiza konkurencji
Na potrzeby stworzenia projektu graficznego przeprowadziliśmy analizę oraz konsultacje z klientem podczas których zbadaliśmy grupy docelowe, do których kierowane będą informacje na portalu, a także obecne trendy dotyczące publikowania aktualności z Polski i świata.
intuicyjny panel administracyjny
Przyjęliśmy także, że portal musi być łatwy w obsłudze dla samej redakcji, a artykuły w różnych kategoriach powinny być podzielone w sposób logiczny i łatwy, aby odnaleźć się w setkach artykułów dotyczących różnych branż.

Na tej podstawie wybraliśmy najbardziej kompleksową i spełniającą oczekiwania klienta technologię wykonania portalu pkb24.pl tj. WordPress wraz z funkcjonalnością blogową, a następnie przeszliśmy do tworzenia projektu graficznego uwzględniającego wszystkie konieczne założenia.
testy pagespeed przed publikacją
Stawiając na wysoki poziom optymalizacji strony przyjęliśmy założenia przygotowania portalu w taki sposób, aby przeprowadzane testy poprzez PageSpeed oraz GT-Metrix mieściły się w przedziałach 90/100 pkb oraz najwyższego parametru A.

Dla klienta końcowego jest to o tyle ważne, że szybko ładujące się newsy wraz z atrakcyjną szatą graficzną pozwalają na utrwalenie w pamięci oraz późniejszy powrót do samej witryny celem odnalezienia większej ilości informacji.
Wyślij brief zacznijmy działać
zobacz inne realizacje
So Easy IT - beforeSo Easy IT - after
porozmawiajmy o projekcie